Общее·количество·просмотров·страницы

среда, 13 ноября 2013 г.

Художник Леонід Кузьменко зображує дійсність, пропустивши її через серце


    Кого з художників серед людей називають народним? Митця, котрий має відповідне звання та почесті, чи, можливо, художника, який не здобув навіть профільної вищої освіти, але при цьому створює полотна, якими зачаровуються тисячі людей? Питання, як то кажуть, риторичне. Леонід Іванович Кузьменко родом із Сокиринців, що на Срібнянщині. Ця місцевість на Чернігівщині здавна славиться своїми талантами. Звідси, крім багатьох інших, походять відомі кожному українцю Григорій Галаган — меценат, громадський і державний діяч та Остап Вересай — поет і бандурист.
   Художника від народу Леоніда Кузьменка на малій батьківщині називають не інакше, як самородок. Його улюблені жанри — пейзаж і натюрморт, іноді працює над портретами.
    Мистецтвознавці переконують: у творчості Кузьменка зображено життя у природних фарбах, адже художник не продукує фантазійних форм та образів, а повністю дотримується канонів реалістичного мистецтва.
   Земляки називають художника самовідданим співцем Сокиринців. У години особливого натхнення в уяві — а згодом на полотнах — Леоніда Кузьменка вимальовуються саме чарівні краєвиди цього дивовижного краю. 1987 року художник закінчив Московський заочний народний університет за спеціальністю «Станковий живопис та графіка». Роботи Кузьменка й нині напрочуд зацікавлюють і приваблюють пересічних українців. Також багато картин автора зберігається у приватних колекціях в Україні, Німеччині, Польщі та США.
                                                                             Софія КУЩ (уривки)

Комментариев нет:

Отправить комментарий