Общее·количество·просмотров·страницы

КАЛЕНДАР. ТАРАС ГРИГОРОВИЧ ШЕВЧЕНКО. Подорож в минуле рідного краю.

   


У минуле до Шевченка
      Низку заходів з нагоди святкування 200-річчя від дня народження світоча українського народу - поета і художника, видатного громадського діяча Тараса Шевченка відкрила Варвинщина презентацією ювілейного календаря „Тарас Шевченко. Подорож в минуле рідного краю”, матеріали до якого зібрав і упорядкував місцевий краєзнавець Євгеній Домме. 
 Зустріч автора з представниками громадськості селища у райбібліотеці відбулася у рамках циклу „Живи, Шевченко, серед нас”, започаткованого райбібліотекою у рік вшанування пам`яті Кобзаря. У ній взяли участь голова районної державної адміністрації Петро Бакуменко, начальник відділу культури і туризму Роман Бузикевич, депутат обласної ради Валерій Зуб, який вже не перший рік підтримує видавничу діяльність талановитого варвинського історика і пошуковця Є.В. Домме та чимало інших починань земляків-варвинців.
     Перш, ніж представити читацькому загалові нове видання, організатори заходу нагадали його учасникам ключові віхи тернистого життєвого шляху і творчості Шевченка, аматори художньої самодіяльності й учні натхненно декламували уривки з творів Кобзаря. 
 У попередні роки світ побачили повнокольорові календарі Євгенія Вікторовича, присвячені історії нашого древнього містечка Варин-Варва, православних храмів Варвинщини, котрі теж віддруковано за сприяння Валерія Зуба.
 Досліджуючи малозвідані сторінки творчості Тараса Григоровича, цьогорічний календар автор присвятив Шавченкові-художнику, зібравши цінний матеріал – фоторепродукції картин митця, пов`язані з нашим краєм - пам`ятки архітектури, портрети його сучасників, пейзажі й ілюстрації народного побуту і коментарі до них.
 Отож, копітка праця варвинського краєзнавця відкриває землякам не тільки маловідомі сторінки місцевої історії, а й повніше розкриває творчі грані великого поета.
      У доробку автора, який має справжній хист історика-пошуковця, дослідження місцевих козацьких родів, доль видатних, але маловідомих нині варвинців та чимало інших цінних матеріалів, з якими Є. Домме знайомить широкий загал на власному блозі babichev-domme.blogspot.com.
Вітаючи автора з новою публікацією, голова райдержадміністрації відзначив копітку працю Євгенія Домме у дослідженні маловідомих сторінок історії нашого краю. У цієї людини, що родом з Тульщини в Росії, зауважив Петро Іванович, ми, українці, варвинці, маємо повчитись шанобливому ставленню до свого коріння, кращих надбань і постатей минувшини і, безперечно, підтримувати творчий пошук ентузіастів.
       Долучившись до спілкування, Валерій Олексійович із захопленням анонсував наступний проект, спільний з варвинськими краєзнавцями – альбом фотознімків Варвинщини, який ілюструє її життя, починаючи з 80-х років ХІХ століття, відновлює у пам`яті старожилів світлини Варви початку минулого століття та чимало інших, які донині збереглися в домашніх архівах варвинчан. 
 -- Він вийде друком теж цього року і має зайняти гідне місце поряд із сімейними альбомами чи не кожної варвинської родини. Це та робота -- цікава, корисна, захоплена -- яка дає нам, варвинцям, всі підстави пишатися своєю історією, -- зауважив Валерій Зуб. -- А любити свою землю, плекати і примножувати її надбання – це, певно, і є найцінніша Кобзарева наука, котру і через віки не маємо забувати.
                                                                        «Слово Варвинщини»

1 комментарий: