Общее·количество·просмотров·страницы

«БРИГАНТИНА ПОДНИМАЕТ ПАРУСА...»

         4 квітня 1971 року у Варвинській середній школі відбулося перше заняття туристсько-краєзнавчого гуртка, який згодом переріс у туристський клуб і отримав романтичну назву «Бригантина». Ініціатор створення туристського гуртка, а потім клубу і його незмінний керівник впродовж 30 років – учитель фізичної культури школи, заступник директора з виховної роботи Василь Григорович Скоромець.

     За час свого існування бригантинівцями пройдено не одну тисячу кілометрів, проведено більше сотні багатоденних походів, здійснена велика пошукова робота, створено шкільний краєзнавчий музей. Географія туристських подорожей: Чернігівська, Сумська, Полтавська області, Карпати, Закарпаття, Центральний Кавказ. Види подорожей: пішохідні, гірські, лижні, річкові (Сула, Сейм, Десна, Псел).
       З дня заснування і впродовж 30 років «Бригантина» - незмінний переможець районних туристсько-краєзнавчих зльотів. Протягом 15 років бригантинівци виступали на обласних туристських змаганнях. П’ять разів ставали переможцями. Тричі захищали честь області на республіканських змаганнях (Черкаси, перевал Уклін, Львівська область).     
   
      Естафету туристичного клубу було передано Гутаку Віктору Анатолійовичу, який очолює “Бригантину” вже одинадцять років. Основні напрямки роботи туристичного клубу – підготовка туристів-спортсменів та проведення тур. походів по різних куточках України.
      За останні 10 років роботи туристичного клубу «Бригантина» було підготовлено 3 кандидатів у майстри спорту, 14 першорозрядників, 36 другорозрядників, 51 третьорозрядників.
      З 2007 року команди клубу є щорічними призерами обласних та переможцями окремих етапів Кубку області та учасниками Всеукраїнських змагань.  

 


      Спортивний зал школи має нестандартне обладнання для занять з пішохідного туризму і є найкращий і в області, і в Україні. З 2009 року в залі школи щорічно проводяться етапи Кубку області з пішохідного туризму.
      Федерація туризму розглядає зал Варвинської середньої  школи для проведення Кубку України в 2013 році.

Комментариев нет:

Отправить комментарий