Общее·количество·просмотров·страницы

четверг, 1 мая 2014 г.

Варвинский район, памятники археологии.


Практически вся территория Черниговщины - края чрезвычайно богатого культурного наследия - покрыта памятниками археологии. Территория Варвинского района имеет несколько археологических памятников. В окрестностях с.Журавка были обнаружены поселения эпохи палеолит и ранних славян черняховской культуры 2-6 в.в. Близ села Макеевка – поселение эпохи бронзы. В п.г.т Варва найдены курганы с погребениями скифских времен  7-2 в.в. до н.э., поселения периода Киевской Руси, а сама Варва относится к летописным городам того же периода.


У  Варвинському районі розміщується ряд археологічних пам’ятників: поселення епохи палеоліту (Журавка), бронзи (Макіївка), ранніх слов’ян черняхівської  культури 2-6 ст. (Журавка), періоду Київської Русі (Варва), кургани з захороненнями скіфських часів 7-2 ст. до н. е.( Брагінці, Варва).
Артефакти знайдені на території Варвинського району.
Черняхівська культура — одне з найяскравіших культурно-історичних утворень першої половини І тис. н. е. на південному сході Європи.
 В період свого розквіту, який припадає на III — IV ст., вона обіймала більшу частину сучасних українських і молдовських земель та суміжні з ними райони Польщі, Румунії, Росії. Поселення, як правило, розташовані на схилах невеликих річок, потічків, поблизу джерел питної води. На черняхівських пам'ятках виявлена переважна більшість різних сільськогосподарських знарядь другої чверті І тис. н. е. Прикметними деталями костюма були двочленні бронзові, інколи срібні та залізні, так звані арбалетоподібні фібули, що поділяються на застібки з підв'язною або суцільною ніжкою. Рідше трапляються фібули з довгим приймачем та двопластинчасті. Поширені також різні поясні пряжки, інколи пояси прикрашалися бронзовими або срібними накладками і наконечниками.

Комментариев нет:

Отправить комментарий